Świąteczna skarpeta z prezentem w środku? - pomysł na grudniowe klasowe przygotowania świąteczneGrudzień w szkołach to także czas przygotowań do wigilijek klasowych. To również czas losowania, kto komu przygotuje prezent oraz ustalania kwoty, za jaką te prezenty kupimy.

A jakby w ramach tych przygotowań świątecznych godziny wychowawcze zamienić na warsztat szyciowy a klasę w kolorową przestrzeń szyciową w tle z dźwiękami świątecznych piosenek? 


Mam pomysł! 💡

Proponuję uszycie świątecznej spersonalizowanej skarpety polarowej z naszytym imieniem lub ksywką z filcowych literek. W ten sposób każd_ uszyje sobie własną skarpetę, w której na wigilijce wyląduje prezent od koleżanki lub kolegi z klasy. 

Co jest potrzebne?

* czerwony polar 

* biały polar

* czerwony kordonek oraz jeszcze jeden dodatkowy kolor 

* kolorowy filc do wycięcia literek 

* igły/ nożyczki 

* szablon skarpety do pobrania tutaj oraz szablon literek do wycięcia swojego imienia lub ksywki do pobrania tutaj 

Wspólne szycie to okazja do integracji, wspólnego uczenia się oraz rozmów. To wspólny czas robienia czegoś dla siebie i dla drugiego człowieka. Zdecydowanie bardziej wartościowy niż kupno prezentu. 

Dodatkowo zamiast kupowanych prezentów można uszyć wylosowanemu koledze Emotkowego Pożeracza Smutków, zawieszkę emotkową, Pożeracza bryloczka, spersonalizowane etui na telefon czy też dwustronną emotkową zakładkę do książki, którą prezentuję poniżej. 


 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz