Zajęcia rozwijające kreatywność - czas pandemii

Postanowiłam w jednym miejscu zebrać i zamieszczać tutaj wszystkie inspiracje związane z zajęciami z kreatywności, jakie realizuję z klasami czwartymi i co proponuję w ramach działań w czasie pandemii, gdy szkoła przeszła na nauczanie zdalne. 


1.  Seria filmików z Agatą Jakuszko - Sobocką, gdzie można nauczyć się rysować proste ikonki.
#Rysujemy z Agatą

Zachęcam do zaglądania i wspólnego rysowania w wolnej chwili.
2.  W ramach podziękowań i złożenia życzeń oraz dodania otuchy włączamy się do ogólnopolskiej akcji "Kartka dla Medyka" organizowanej przez portal specjalni.pl i możemy na naszym szkolnym palecie dodać zdjęcie stworzonej kartki lub grafiki


3.  Stwórz kreatywną kanapkę na śniadanie lub kolację. Dla siebie i/ lub dla pozostałych członków rodziny. Na czym to wyzwanie i ta aktywność polega? Dowiesz się z video prezentacji, którą przygotowałam i nagrałam.

LINK:  VIDEOPREZENTACJA 
4.  Kolejne wyzwanie to wykorzystanie smartfona i wyszukiwarki Google, dzięki której samemu lub wspólnie z rodzicami możesz zaprosić do domu lub ogrodu wybrane zwierzę, np. kozę domową lub lwa, a nawet niedźwiedzia. 
Jak to zrobić, dowiesz się z nagranej przeze mnie krótkiej instrukcji.

5.  Kolejna inspiracja do kreatywnych działań to stworzenie gadającego obrazka. W tym celu wspólnie z rodzicami ściągnijcie na smartfon aplikację edukacyjną ChatterKid - aplikacja jest bezpłatna.
Dzięki niej stworzysz gadający obrazek, spowodujesz że zwykłe zdjęcie Twojego pluszaka, albo jakiejś ulubionej postaci z bajki, gry czy też filmu przemówi Twoim głosem. Spróbuj! 

6.  Kolejny tydzień to kolejna inspiracja - tym razem chciałabym zaprosić Was w świat dźwięków i zapropnować Wam tworzenie muzyki.
To wszystko jest możliwe dzięki Chrome Music Lab. Jest to zestaw interkatywnych instrumentów i narzędzi do tworzenia muzyki, które można uruchomić w przeglądarce Chrome i dowolnie w bardzo łatwy sposób modyfikować w celu stworzenia własnego utworu muzycznego.  Możemy m.in. układać beaty, tworzyć akordy i arpeggio oraz nagrywać wokale i bawić się oscylatorem.  Stronka świetnie działa na smartfonach w przeglądarce Chrome - palcem można w prosty sposób modyfikować dźwięki! 
Może uda Ci się stworzyć własną piosenkę! 

Link do strony: https://musiclab.chromeexperiments.com/
6.  Kolejnym wzywaniem na nowy tydzień jest stworzienie MEMA lub obrazka komiksowego. W tym celu zapraszam na stronę www.toonytool.com , na której w prosty i szybki sposób stworzysz mema lub obrazek z wykorzystaniem biało-czarnych rysunkowych elementów.
Krótki opis i możliwości tego narzędzia przedstawiam na filmiku:
7. Jako inspirację na kolejny tydzień przygotowałam coś kreatywnego ale jednocześnie relaksującego. 
Stronka SILK http://weavesilk.com , dzięki której bez większego wysiłku można stworzyć ciekawą abstrakcję.
Oto mandala, którą mi się udało stworzyć.
8. Kolejną inspiracją tygodnia jest aplikacja muselfie, dzięki której można remiksować dzieła z kolekcji Muzeum Narodowego w Warszawie. Aplikacja jest bezpłatna i bardzo instuicyjna w obsłudze. Narzędzie zachęca do tworzenia remiksów zasobów Muzeum, poprzez dodawanie do nich własnych twarzy i tworzenie remiksów. To zabawny sposób poznawania obrazów znanych twórców oraz oswajania się ze sztuką. 
Wystarczy wybrać obraz, wybrać swoje zdjęcie lub członka rodziny, połączyć oba zdjęcia ze sobą i odpowiednio dopasować oraz zapisać jako obrazek. 
Tutorial znajduje się poniżej oraz moje przykładowe remiksy ;) 


9. Tym razem z okazji Dnia Dziecka przygotowałam dla Was mini pokój zagadek. Aby się wydostać musicie się wykazać wiedzą, szybkością i spostrzegawczością.
Do dzieła!
****** Aby działać na pełnym ekranie naciśnij dwie strzałki na dole. 10.  Zbliżają się wakacje, ostatni tydzień nauki i nasze ostatnie zajęcia w ramach zajęć rozwijających kreatywność.
Być może niektórzy z Was będę korzystać z okazji możliwość wyjazdów w góry, które mamy całkiem blisko, dlatego polecam ten odcinek pani Sabiny, w którym w niezwykły sposób łączący piękną opowieść ze wskazówkami o tym, jak bezpiecznie udać się na wypad w góry. 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz