Strony

piątek, 5 października 2012

FILCOWANIE NA MOKRO


Nasze pierwsze zajęcia upłynęły pod hasłem "Z Jelonkiem ufilcujemy wszystko!"  - co to Jelonek?


Jelonek to niezbędny składnik każdego filcowania na mokro - to szare mydło, które w połączeniu z gorącą wodą służy do wytwarzania dredów filców z wełny czesankowej.Potrzebowaliśmy jeszcze pustych spryskiwaczy, do których wlewałyśmy gorącą wodę, następnie dodawałyśmy kawałki skruszonego szarego mydła i czekałyśmy chwilkę, aż powstanie taka ciepła zawiesina mydlana. Nie można zapomnieć również o folii bąbelkowej, która bardzo ułatwia, usprawnia i przyśpiesza proces filcowania.


W międzyczasie dziewczyny wybierały odpowiedni kolor wełny czesankowej, z której miały wykonać dredy. Postanowiłyśmy tworzyć cienkie dredy, aby móc je później łączyć w różne zestawy.

Okazało się, że filcowanie na mokro to nie taka łatwa sprawa, nie możemy bowiem zbyt mocno naciskać wełny podczas filcowania. Cały czas musimy pamiętać, aby woda była ciepła, a także nie możemy przesadzać z mydłem, ponieważ zbyt duża ilość piany także komplikuje nam wykonanie. Nie ma jednak rzeczy niemożliwych, na wszystko znajdzie się jakiś sposób. Wszystkim dziewczynom udało się stworzyć świetne, kolorowe dredy, które będziemy łączyć na pewno w ciekawe "szalozestawy" lub inne oryginalne twory.


1 komentarz:

  1. Fascynujące... Podziwiam Was! Gratulacje za kawałek fajnego działania!
    Ewa K.

    OdpowiedzUsuń