Strony

niedziela, 6 listopada 2011

Plastikowe cuda!

Plastikowe kolczyki!

Na ostatnich naszych zajęciach tworzyłyśmy "coś z niczego" - można by rzecz. Do wykonania kolczyków z plastiku potrzebna była nam butelka - taka zwykła po wodzie mineralnej, czy też innych napojach, małe świeczki, typu podgrzewacze oraz pozostałe akcesoria
jubilerskie, czyli bigle, szpilki, kułeczka i oczywiście przyrządy, dzięki którym byłyśmy w stanie połączyć te wszystkie elementy. Dodatkowo wykorzystałyśmy także koraliki drewniane, które nadały naszym kolczykom "charakteru". Okazało się, że to "niby nic" jednak wymaga skupienia, umiejętności, cierpliwości i troszkę fantazji.
Najpierw wycinałyśmy z butelek różnego kształtu koła, owale oraz inne kształty, które następnie podgrzewałyśmy nad świeczkami. Najpierw zajęłyśmy się krawędziami wyciętych form
plastikowych, aby nie były zbyt ostre, następnie podgrzewaliśmy tak długo, aż nasze plastikowe koła nabiorą kształtów, które ostatecznie będą odpowiadać naszym gustom. W ten sposób powstał główny trzon naszych kolczyków w różnych kolorach: białym, niebieskim oraz zielonym. Ostatnią fazą było połączenie wszystkich elementów. Wszyscy pracowali w skupieniu, w pełni zaangażowani..... Każda z Was chciała, aby jej kolczyki były niepowtarzalne i tak też się stało - każda para kolczyków jest unikatowa, jedyna w swoim rodzaju. Do tego każda para kolczyków świetnie się na Was prezentuje.
Kolczyki są lekkie, także nie nadwyrężają uszu, wspaniale pasują do wszystkiego, są świetnym pomysłem na prezent. Niby takie "nic" a cieszy;)
Dziewczyny (bo tym razem na zajęciach były same dziewczyny) - świetna robota!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz