Strony

środa, 28 grudnia 2011

szkolny misz-masz rękodzielniczy

Dzisiaj spotkałyśmy się w nieco innym gronie i trochę w innych okolicznościach niż zwykle.... Nie były to nasze cykliczne programowe zajęcia lekcyjne, tylko dobrowolne spotkanie warsztatowe, na którym nie tylko uczniowie z klas trzecich, ale także z pozostałych klas mogli stworzyć coś jedynego i niepowtarzalnego.
Można śmiało rzec, że spotkały się osoby, które lubią tworzyć i chcą rozwijać swoje pasje, czy też hobby w gronie osób, z którymi lubią przebywać. Cieszę się, że ja też należę do tego grona. ;-)
Spodziewałam się trochę większej ilości osób, ale grupka zapalonych dziewczyn "rzemieślniczek", jak wzięła się do tworzenia, to całkiem niezła produkcja nam z tego wyszła.

A co takiego udało się Wam dzisiaj stworzyć??
Powstały fantastyczne kolczyki "hamburgery" i "ślimaki" - to już specjalność uczniów z Gimnazjum w Pielgrzymowicach, dzisiejszy wyrób Hani Holeksy oraz Ady Puzoń.
Wełną czesankową zajęły się Karolina Bazgier i Agnieszka Janulek, które z ufilcowanych kulek zrobiły prześliczny naszyjnik z dodatkiem drewnianych koralików.
Filcowanie nie ominęło także Basi Herman oraz Moniki Glajc, które ze swoich ufilcowanych kulek wykonały bransoletkę.


Kolorowe i fantazyjne bransoletki a'la "hamburgery" wykonały także nowicjuszki w tej dziedzinie Patrycja Puzoń oraz Klaudia Czyż.
Z niektórych ufilcowanych kulek udało się także zrobić fajowe pierścionki.
Przepiękne pierścionki oraz broszki powstały także z organzy - to był jeden z HITÓW dzisiejszego spotkania;-) Tutaj ogromne brawa należą się Karolinie Knapik i Nikoli Kulik.
Z plastikowych butelek Basi i Monice udało się zrobić także awangardowe kolczyki, które zdążyły już zyskać grono fanów.
Nie mogę oczywiście nie wspomnieć o bardzo oryginalnej bransoletce a'la "ślimaki", autorstwa Hani Holeksy!
Powstały także fantazyjne NASZYJNIKI z kulek filcowych, "ślimaków" filcowych, sznurka woskowego oraz drewnianych koralików! BAJERA!
I to wszystko powstało dzisiaj -

w okresie międzyświątecznym, w ferie, w szkole, w sali numer 7 - w bardzo wesołej i kreatywnej atmosferze oraz w doborowym towarzystwie!
W przeciągu 3 godzin powstały prawdziwe DZIEŁA SZTUKI!! Dziewczyny jesteście wielkie!


Te wszystkie CUDA oraz jeszcze wiele innych, można zakupić w trakcie finału WOŚP w Jastrzębiu Zdroju w Galerii "Jastrzębie" na stoisku naszego GIMNAZJUM nr 3 z Pielgrzymowic!

Serdecznie zapraszamy już od godziny 10.00!!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz